Shiba Inu (SHIB), bir büyük borsada daha resmen listeleniyor

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından olan OKCoin Japan, popüler meme coin Shiba Inu‘yu (SHIB) resmen listeliyor.

Dünyanın en eski borsalarından OKCoin’in Japonya kolu olan platform, aralık ayında SHIB topluluğundan listelenme konusunda yoğun talep almıştı. Daha sonra ise net bir tarih belirtmeden listelemenin şubat ayında yapılmasının planlandığı öğrenildi. Kripto para, aylar süren sürecin ardından 28 Şubat Salı günü işleme açılacak.

Japonya’da her kripto paranın listelenmesine müsade edilmiyor. Bu konuda ülkede oluşturulmuş belirli standartlar bulunuyor. Sonuç olarak SHIB de OKCoin Japan üzerinde listelenecek 23. kripto para olacak.

1 milyondan fazla yatırımcısı var

SHIB, geçen yıldan beri, birçok kripto para borsasında listelendi. Bu sayede piyasada nüfuz artıran SHIB’in yatırımcı sayısı da büyüdü. WhaleStats verileri, SHIB yatırımcı sayısının 1 milyon 300 binin üzerinde olduğunu gösteriyor.

Shibarium merakla bekleniyor

Öte yandan Shiba Inu’da Shibarium’un beta sürümünün yayına girmesi büyük bir merakla bekleniyor. Geçtiğimiz ay ekip, ikinci katman blok zinciri Shibarium’u duyurmuş ve piyasaya sürülmeye çok yakın olduğunu bildirmişti. Shibarium’da Shiba Inu ekosistem token’ları SHIB, LEASH ve BONE’nin yer aldığı Ethereum blok zincirinde çalışacak. Yeni zincir; ölçeklenebilirlik, daha hızlı işlem ve daha düşük ücretlere imkan verecek. Bu sayede, metaverse, Web3 ve oyun gibi farklı alanlarda yaygın, işlevsel ve kullanıcı deneyimi açısından daha iyi ürünler oluşturulabilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Bırak