Shiba Inu (SHIB) Ethereum balinalarının en çok tercih ettiği token oldu

2021 yılının ikinci yarısına damga vuran ve dünyada büyük bir topluluğu olan Shiba Inu, Ethereum balinalarının da en çok tercih ettiği oldu. Whale Stats platformunun, zincir üstü verilere dayandırdığı bilgilere göre; ilk 1000 Ethereum balinasının elinde şu anda 161 milyon 800 bin dolarlık Shiba Inu bulunuyor.

Borsa token’ları tercih ediliyor

Özellikle geçtiğimiz sene Ethereum balinalarının tercihleri arasında SHIB ile FTT token ilk iki sırada yer alıyordu. Bu iki token sürekli olarak birbirlerinin yerine geçiyorlardı. FTX borsasının iflasından sonra adeta yok olan FTT token’ın yerini ise diğer borsaların kendi token’larının aldığı görülüyor. Örnek olarak, Bitpanda borsasının token’ı olan BEST, SHIB’in ardından ikinci sırada yer alıyor. Bybit borsasının token’ı olan BIT ise 4. sırada…

Öte yandan listede Ethereum, USDT, USDC ve Lido’nun stETH’si dışarıda tutuldu.

Haberin yazıldığı dakikalarda Shiba Inu, 0,000010 dolardan işlem görüyor. , geçtiğimiz sene Ekim ayı sonunda 0,000086 dolara kadar çıkmıştı.

Geçtiğimiz gün de, Shiba Inu ekibi resmi açıklamasında, token’ın ikinci katman blok zinciri Shibarium’un beta sürümde yayına alınmaya neredeyse hazır olduğu duyurulmuştu.

Yorum Bırak