Shiba Inu’dan Shibarium müjdesi: Fiyat yükselişe geçti

Shiba Inu’nun ikinci katman blok zinciri Shibarium, piyasaya sürülmeye artık çok yakın. Shiba Inu ekibi tarafından yapılan resmi açıklamada, Shibarium’un beta sürümde yayına alınmaya neredeyse hazır olduğu duyuruldu. Ayrıca Shibarium ile ilgili ayrıntılı bilgiler de aktarıldı. Bununla birlikte ikinci katman zincirin ne zaman kullanımda olacağı konusunda herhangi bir tarih verilmedi.

Shibarium’da ekosistem ’ları SHIB, LEASH ve BONE’nin yer aldığı blok zincirinde çalışacak. Yeni zincir; ölçeklenebilirlik, daha hızlı işlem ve daha düşük ücretlere imkan verecek. Bu sayede, metaverse, Web3 ve oyun gibi farklı alanlarda yaygın, işlevsel ve kullanıcı deneyimi açısından daha iyi ürünler oluşturulabilecek.

Açıklamada, Web3 ile birlikte Shibarium’un ikinci katman blok zinciri teknolojisinin bir araya gelişinin güven ihtiyacının olmadığı, oyuncuların merkeziyetsiz bir şekilde etkileşime geçip işlem yapabilecekleri yeni bir metaverse ve oyun ekosisteminin önünü açacağı kaydedildi.

Shiba Inu ekositeminde ve kripto alanında devrim yaratacağı ifade edilen Shibarium’da BONE’un de yeri ayrı olacak. BONE, daha önce duyurulduğu gibi, işlemlerde ödeme yapmak ve Shibarium’da validator ile delegator’ları ödüllendirmek için kullanılacak.

Öte yandan, ağdaki tüm işlemlerde belirli oranda SHIB yakılacak. Bu yakım mekanizmasının zamanla SHIB arzı üzerinde önemli bir etkisi olacağı tahmin ediliyor.

Son olarak ekosistemdeki merkeziyetsiz borsa ShibaSwap, Shibarium’a entegre edilecek.

SHIB ve BONE fiyatında artış

Shibarium’un beta sürümünün yakında piyasaya çıkarılacağına dair yapılan duyurunun ardından SHIB ve BONE’un fiyatı da hareket kazandı. SHIB, kısa sürede yüzde 10’a yakın artış yaşadı. , haberin yayına girdiği 02.30 itibari ile 0.00001080 dolardan işlem görürken BONE da yüzde 16’nın üzerinde yükseldi.

Yorum Bırak