Solana (SOL), FTX öncesi döneme döndü: İlk 10’a girmek üzere…

Uzun süre teknik problemler yaşayan, hatta birçok topluluk üyesi tarafından da “aşırı merkezi” olmakla itham edilen Solana, FTX iflasından sonra ayağa kalkmayı başardı.

Aptos’a ayak uydurdu

Özellikle Aptos projesinin başlangıcının da FTX iflasıyla aynı döneme gelmesi, Solana’da çok büyük düşüş getirmiş ve uzmanlar Aptos’un bundan sonra daha çok ön plâna çıkacağını, Solana’yı ise karanlık günlerin bekleidğini dile getirmişlerdi. Bilindiği üzere Aptos da, Solana gibi VC’lerden büyük yatırımlar aldı ve yine Solana gibi hızlı ve ucuz işlem özellikleriyle ön plâna çıkmaya çalışıyor.

8 dolardan 25’e giden yol…

Yılbaşından hemen önce 9 doların da altına inen Solana için “Terra LUNA’nın kaderini yaşayacak” yorumları bile yapılırken, SOL buradan geri dönmeyi başardı ve Bitcoin yükselişini de iyi değerlendirerek geçtiğimiz günlerde 25 doların da üzerine çıkmayı başardı.

Önünde sadece MATIC kaldı

Haberin yazıldığı dakikalarda 23 doların üzerinde işlem gören Solana, ilk 10 kripto para arasına yeniden girme yönünde de sağlam adımlarla ilerliyor. Shiba Inu, Polkadot, Lido gibi kripto paraları geçen Solana’nın önünde şu an sadece Polygon’un ’ı olan MATIC bulunuyor. 8 milyar 777 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşan Solana, 1 aylık süre içerisinde %112’den fazla yükseliş kaydetti ve şu anda FTX iflasından önceki seviyesinin sadece %25 gerisinde…

Yorum Bırak