TRON kurucusu Justin Sun: 1 milyar dolar harcamaya hazırız

TRON kurucusu Justin Sun, Reuters‘e konuştu ve zor durumdaki kripto kredi platformu Genesis’in çatı şirketi Digital Currency Group’a (DCG) ait varlıkları satın almak için kendi fonlarından 1 milyar dolar harcamaya hazır olduğunu bildirdi.

Bilindiği üzere Genesis, kasım ayında müşteri para çekme işlemlerini dondurmuş ve iflas başvurusundan kaçınmaya çalıştığını açıklamıştı. Konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere göre, şirketin alacaklılarına 3 milyar dolardan fazla borcu var.

DCG, aynı zamanda kripto para yatırım yönetimi şirketi Grayscale de dahil olmak üzere birçok yüksek profilli kripto firmasının da ana şirketi. Financial Times’ın dün bildirdiğine göre 160’tan fazla şirketi destekleyen DCG, para toplamak için bu portföyün bir kısmını elden çıkarmayı düşünüyor.

Hatırlatmak gerekirse, Gemini borsasının kurucularından olan Cameron Winklevoss da geçtiğimiz günlerde DCG CEO’su Barry Silbert’ın kendilerini dolandırmakla suçlamıştı. DCG ise buna karşılık olarak “Winklevoss’un yaptığı çaresiz ve faydasız reklam çalışması” şeklinde cevap vermişti.

Sun, “duruma göre” 1 milyar dolara kadar çıkabilir

Sun, 1 milyar dolarlık harcamanın “duruma bağlı olarak” yapılacağını ifade ederken hhangi varlıkları satın almayı düşündüğünü ise belirtmedi. Bu arada sözcüsü Sun’ın servetinin ayrıntılarını açıklamadı ancak kripto ve geleneksel para birimlerinden oluştuğunu söyledi.

FTX için de hazır olduğunu bildirmişti

Bu arada Binance, kasım ayında batan kripto para borsası FTX’i kurtarmak adına rakibinin uluslararası kolunu satın almak için bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladığını söylemişti. Bir gün sonra Binance, durum tespitinini ardından bu plandan vazgeçtiğini açıklamıştı.

FTX acil finansman ararken Bloomberg, Sun’ın “milyarlarca” yardım sağlamaya hazır olduğunu söylediğini bildirmişti ancak bu anlaşma da gerçekleşmemişti.

Yorum Bırak