Twitter, Cashtags’e 30 yeni kripto para ekledi

Sosyal medya devi, içinde ve ’in de olduğu birçok finansal ürünün fiyat endekslerini sisteme eklemeye devam ediyor.

Son bilgilere göre, bu yeni özellikte Bitcoin ve Ether’e piyasa değerine göre en iyi 50 ’dan 30’u daha katıldı. Bunlar arasında; Tether (USDT), XRP, Binance USD (BUSD), Cardano (ADA), Solana (SOL), Poligon (MATIC), Litecoin (LTC), Dai (DAI), Avalanche (AVAX), Uniswap (UNI), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi token’lar yer alıyor. Dahil edilen diğer token’lar ise Wrapped Bitcoin (WBTC), Ethereum Classic (ETC), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Internet Computer (ICP), Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND).

Twitter’ın Cashtags özelliğinden bir ekran görüntüsü

Bu kararın ardından Dogecoin Twitter topluluğu, Elon Musk’a memnuniyetini bildirdi. Ancak şirket, token’ların seçimi sırasında mevcut olan tüm dijital varlıkları seçmeyerek BNB, USD Coin, OKB, Lido Staked Ether (STETH), Polkadot ve Tron’u eledi.

Öte yandan, fiyat endeksi yalnızca TradingView’dan gelen verileri içermekle kalmıyor, aynı zamanda ilgili kripto paranın alım-satım işlem platformu Robinhood’daki sayfasına doğrudan bir bağlantı da sağlıyor. Ancak, ikisi arasındaki ortaklık anlaşması henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.

Twitter Business hesabının orijinal duyurusunda daha fazla kripto paradan bahsedilmiş olsa da en güncel veriler bu token’lar hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamıyor.

Twitter CEO’su Elon Musk’un Dogecoin destekçiliği herkes tarafından biliniyor. Twitter’ın ödeme sistemi için kripto parayı benimseyip benimsemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorum Bırak