Uniswap’in BNB Chain oylaması sonuçlandı

Uniswap DAO, BNB Chain üzerinde Uniswap v3’ün önerilen dağıtımını uygulamak için gereken son oylamayı gerçekleştirdi. Tally oylama sayfasına göre, DAO delegelerinin yaklaşık yüzde 66’sı önerge lehinde oy kullandı. Aralarında Ethereum geliştirme şirketi olan ConsenSys ve Compound Finance’in kurucusu Robert Leshner’in de bulunduğu önemli ölçüde oy gücüne sahip delegeler öneriye “evet” dedi.

Andreessen Horowitz de oy kullananlar arasındaydı

Bu özel oylama, zincirler arası uygulama dağıtımları için yönetişim süreci hakkında önemli bir tartışma yarattı. Dünyanın en büyük yatırım ve risk sermayesi fonlarından birisi olan Andreessen teklife karşı 15 milyon oy kullandı.

Köprü sağlayıcıları da dahil olmak üzere birçok delege, seçilen köprü sağlayıcısı olarak Wormhole ile dağıtımın devam etmesine karşı çıktı ve bunun yerine köprüden bağımsız bir çözümü savundular. Andreessen Horowitz ise Wormhole yerine LayerZero’nun seçilmesinden yanaydı.

Köprü sağlayıcı, desteklenen ağlar arasında kripto paraları göndermek için kullanılan bir protokol olarak biliniyor.

Bu tartışmalar Uniswap için bir köprü değerlendirme komitesinin oluşturulmasına yol açtı. Bu komite, gelecekteki zincirler arası dağıtımlara rehberlik edecek yönetişim önerisi için bir çerçeve geliştirecek.

BNB Chain’e Uniswap geliyor

Plasma Labs, oylamanın sonuçlanmasının ardından BNB Chain üzerinde Uniswap v3’ü çalıştıracak. Bunun yönetişim sürecindeki geçici bir duraklamanın ardından gerçekleşebileceği bildiriliyor.

Plasma Labs, teklifinde Uniswap’in PancakeSwap’in pazar payının yarısına kadarını hedefleyebileceğini belirtti. BNB Chain üzerindeki lider merkeziyetsiz borsa PancakeSwap, DeFiLlama’ya göre, toplam 2.4 milyar dolarlık kilitli değere (TVL) sahip.

Yorum Bırak