USDT ihraççısı Tether son çeyrekte 700 milyon dolar kâr açıkladı

68 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük sabit coin olan USDT’nin ihraççısı konumundaki Tether şirketi, 2022 yılı 4. çeyrek dönem raporunu açıkladı. Birçok yatırımın “yeniden” yapıldığı belirtilen raporda ayrıca 700 milyon dolarlık da kâr açıklandı.

“Varlıklar yükümlülükleri geçti”

Birçok rezervinin likit olarak nakitte durduğu belirtilen duyuruda “Tether’in rezervleri fazlaca likittir ve büyük bölümü de nakit, nakde eşdeğer varlıklar ve kısa dönemli mevduat olarak tutulmaktadır” ifadeleri kullanıldı. Şirket ayrıca 31 Aralık 2022 itibarıyla, konsolide varlık değerinin, yükümlülüklerini geçtiğini de belirtti. Şirketin yükümlülükleri 66.08 milyar dolarken, konsolide toplam varlık değeri ise 67.04 milyar dolar olarak gösterildi.

ABD tahvili 40 milyar dolara dayandı

Paylaşılan detaylarda ayrıca son dönemde alınan ABD tahvillerinin toplam değerinin de 39 milyar 230 milyon dolara ulaştığı görülüyor. Ticari senet değeri 0 (sıfır) olurken, ABD dışı tahvil yatırımları değeri ise 93 milyon dolardı.

Teminatlı kredilerin, bir önceki rapora göre 300 milyon dolar azaltıldığı da görüldü. Şirket geçen sene yaptığı açıklamada 2023’te teminatlı kredileri de sıfıra indireceğini duyurmuştu. ABD medyasının önemli kurumlarından biri olan Wall Street Journal geçen sene yaptığı bir haberde, Tether’in teminatlı kredi oranndaki artışın, şirketin bir kriz esnasında ödeme yapmasına zorluk çıkaracağını iddia etmişti. Toplam teminatlı kredi değeri ise 5 milyar 850 milyon dolar olarak gösterildi.

Yorum Bırak