Varlıklarının yarısını FTX’te kaybeden kripto hedge fonu Galois kapanıyor

FTX borsasının iflası aylar sonra da etkisini göstermeye devam ediyor. Borsanın içinde parası kalan Galois Capital da faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Kurucu ortak özür diledi

Geçtiğimiz sene yönetimi altında 200 milyon dolarlık varlık bulunan kripto hedge fonunun kurucu ortaklarından Kevin Zhou konuyla ilgili olarak, “FTX’in içinde olduğu durumun ciddiyetini gördüğümüzde, bizim de faaliyetlerimize devam edebilmemiz mümkün gözükmüyor. Bir anda kendimizi böyle bir durumun içinde bulduk. Tüm yaşananlardan dolayı özür diliyorum” dedi.

Şirket parasının bir bölümünü kasım ayı başında FTX’ten çekmişti ancak Financial Times’ın verdiği haberde fonun yarısının FTX’te kilitli kaldığı ifade edildi.

Borçlar 5’te 1’den az fiyata satıldı

Müşterilerine bir de bilgilendirme mektubu gönderen Galois Capital, FTX’te kalmayan paranın %90’ının da ödeme olarak dağıtılacağını belirtti. Kurucu ortak Zhou ayrıca, FTX’teki alacaklarını, uzun süre beklemek yerine daha az bir miktar karşılığında satışa çıkarmayı daha doğru bulduğunu da belirtti ve her 1 dolarlık borcun 16 sentlik fiyata satıldığı bilgisini verdi. Zhou, davanın sonuçlanmasının yıllar sürebileceğini düşündüğü için böyle bir karar aldığını aktardı.

Daha önce Kraken borsasında çalışmış olan Zhou, uzun süre Terra LUNA projesi ve UST konusundaki eleştirileriyle de biliniyordu.

Yorum Bırak