Visa “Yeni kripto anlaşmaları askıya alındı” haberini reddetti: Tamamen yanlış

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters’ın dün geçtiği, “Visa ve Mastercard şirketleri, yeni yaptıkları kripto para anlaşmalarını, kripto piyasaları iyileşene kadar askıya aldılar” haberine Visa tarafından itiraz geldi.

“Bakış açımızda herhangi bir değişiklik yok”

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa’nın kripto para departmanından sorumlu olan yöneticisi Cuy Sheffield, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamayla haberin doğru olmadığını belirtti.

Ayı sezonlarının genelde proje geliştirmek için iyi dönemler olduğunu belirten Sheffield şu ifadeleri kullandı:

“Visa hakkındaki haber tamamen yanlış… Fiat ödemeleri konusunda kripto para şirketleriyle anlaşmalar yapmaya devam ediyoruz. Yol haritamızda yeni ürünler de var ve sabit coin ödemelerinin daha güvenli, regülasyonlarla uyumlu ve etkin bir şekilde yapılması için çalışıyoruz. Ayı sezonunun zorluklarını yaşamamıza ve belirsizlikler arasında olmamıza rağmen bizim sektöre bakış açımızda bir değişiklik yok. Açık blok zincirlerinde olan fiat destekli dijital paraların, ödemeler ekosisteminde çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden hem kripto hem de ödemeler konusunda yeni projeleri olan herkesle görüşmeye hazırız”

Reuters ne demişti?

Haber ajansı Reuters, konuyla ilgili bilgi sahibi olduğunu iddia ettiği kişilere dayandırdığı haberinde, Visa ve Mastercard şirketlerinin, FTX ve BlockFi gibi firmaların iflaslarının ardından yeni kripto para ürünleri çıkarmayı şu an için askıya aldığını belirtmişti.

Yorum Bırak