Vitalik Buterin bazı kripto paralar konusunda uyardı: “Kaybedersiniz”

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, bir Reddit alt başlığında konuşulan kripto paraların değersiz olduğu yönünde bir mesaj yayımladı.

“Ahlaki ve kültürel değerleri yok”

Yatırımcıların bu kripto paralardan alması durumunda paralarının büyük bölümünü kaybedeceklerini düşündüğünü belirten Buterin şu ifadeleri kullandı:

“BITE ve bu başlık altında konuşulan diğer coin’ler değersiz coin’lerdir. Hiçbir kültürel veya ahlaki değerleri yoktur. Bu kripto paralara yatırım yapmanız durumunda paranızın büyük bölümünü kaybetme ihtimaliniz çok yüksek. Hiçbir şekilde bu paraları desteklemiyorum”

Vitalik Buterin’in bu tür “meme coin”lere karşı çıktığı biliniyor. Buterin geçtiğimiz günlerde kendi cüzdanına gönderilen MOPS, CULT, SHIK ile BITE ’larını satmış ve 700 bin dolarlık elde etmişti. Ünlü isim, 240 Ether’i de Ethereum Vakfı’na bağışlamıştı.

Hatırlanacağı üzere Buterin, yaklaşık 2 sene önce de cüzdanına gönderilen 50 trilyon adet SHIB’i Hindistan Kovid Kripto Yardım Fonu’na göndermişti. O dönem bu sayıda Shiba Inu’nun toplam değeri de yaklaşık 1 milyar dolardı.

Yorum Bırak