Winklevoss, Bitcoin’de bir sonraki boğa koşusu için Asya’yı işaret etti

borsası Gemini’ın ünlü kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, SEC’nin devam eden baskısına değinerek bunun kripto para piyasalarında kafa karışıklığına neden olduğunu bildirdi. Winklevoss, bu durumun devam etmesi halinde, Asya’daki ülkelerin ABD’nin önüne geçebileceğine dair uyarıda bulundu.

Winklevoss’a göre bir sonraki boğa koşusu Asya’da başlayacak

Twitter’dan açıklama yapan Winklevoss, “Şu anda üzerinde çalıştığım tez, bir sonraki boğa koşusunun Doğu’da başlayacağı yönünde” derken kriptonun küresel bir varlık sınıfı olduğunu hatırlattı.

Winklevoss, bu sebeple ABD’nin önünde, kriptoyu “kucaklamak ya da geride kalmak” gibi iki seçeneğinin olduğunu bildirdi.

Bu arada, SEC, geçtiğimiz haftalarda kripto paranın önde gelen isimlerinden bazılarını hedef almıştı.

Düzenleyici kurum ocak ayında, Cameron ile ikiz kardeşi Tyler tarafından 2014 yılında kurulan kripto para borsası Gemini’a ve kripto devi Genesis’in kredi platformuna karşı bir dava açmıştı. SEC, iki firmanın ortak faiz getiren “Gemini Earn” programının, yasalara aykırı olan kayıtsız menkul kıymet hizmeti oluşturduğunu iddia ediyor.

SEC’nin baskıları sürüyor

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan Kraken, bu ayın başlarında düzenleyici kuruma 30 milyon dolar ceza ödemeyi ve ABD’deki “stake etme” programını kapatmayı kabul etmişti. Söz konusu hizmet, müşterilere blok zincirinde kullanmak üzere kripto paralarını kilitlemeyi kabul etmeleri halinde yüzde 21’e varan getiriler sunuyordu.

SEC’nin sektöre karşı yeni sert yaklaşımı, blok zinciri finansmanı için uluslararası bir merkez olma niyetini beyan eden Singapur gibi yerlerdeki Asyalı düzenleyicilerin tutumuyla tam bir tezat oluşturuyor.

“ABD bu büyüme dönemini kaçıracak”

SEC’nin kripto yatırımcılarıyla uzlaşmadığı takdirde ABD’nin “hızla” geride kalacağını söyleyen Winklevoss, “Bu, internetin ticarileştirilmesinden bu yana en büyük büyüme dönemini kaçırmak anlamına gelecektir.” dedi.

Yorum Bırak