Wormhole hacker’ından 157 milyon dolarlık Ether takası

Zincir üstü kayıtlara göre geçen sene yaşanan 323 milyon dolarlık Wormhole saldırısıyla bağlantılı bir 157.2 milyon dolarlık ’ler ile çeşitli takas işlemleri yaptı. Takas hareketleri ilk olarak 95 bin 630 Ether’in merkeziyetsiz borsa OpeanOcean üzerinden staked ’e (stETH) çevrilmesiyle başladı.

Üst üste işlemlerin sonunda yine ETH aldı

Hacker, takas işlemlerine stETH’den sonra da devam etti. Lido’nun, merkeziyetsiz borsalarda kullanılabilen stETH versiyonu olan “wrapped stETH”ye geçiş yapan hacker, 86 bin 473 wstETH elde etti. Bu işlemlerin ardından KyberNetwork üzerinde wstETH’lerini teminat olarak gösteren kişi, 13 milyon dolarlık DAI sabit coin’ini kredi aldı. Hacker, son olarak bu DAI’lerle de 7 bin 989 adet ETH aldı.

İşlemlerin sebebi anlaşılamadı

Kripto medyasından The Block’un analisti olan Steven Zheng ise hacker’ın üst üste yaptığı işlemlerden direkt olarak bir sonuca varmanın zor olduğunu belirtti ve “Bu kişi ya eğlence için zincir üstü işlemler yapıyor ya da işlemlerinden önce stETH için bir uzun pozisyon açmıştı” dedi.

Wormhole mesajı yineledi: 10 milyon dolar ödül

İşlemlerin ardından Lido staked Ether’in Ethereum fiyatına olan dengesinde yüzde 0.2’lik artış oldu ve oran 1’e 1 olacak şekilde yükseldi. Wormhole ise bu işlemlerin ardından hacker’a daha önce gönderdiği mesajı yineledi ve 10 milyon dolarlık ödül teklifini yeniden hatırlattı.

Yorum Bırak