Yatırım şirketi HashKey, kripto fonu için 500 milyon dolar topladı

Asya’nın en büyük blok zinciri ve kripto yatırım şirketlerinden biri olan HashKey Capital, Fintech Yatırım Fonu’nun 3. turunu da tamamladı ve 500 milyon dolar topladı. Şirketin topladığı fonu; kripto altyapısı ve uygulama geliştiricilerine harcamak istediği belirtildi.

Şirket, 2018 ve 2020’de gerçekleştirdiği diğer iki fondan sonra üçüncü yatırım toplama fonunu geçen sene başlatmış ve Ocak 2022 itibariyle 360 milyon toplamayı başarmıştı. Fon için oluşturulan yatırım turu şu anda resmen tamamlandı.

“Döngünün henüz başındayız”

Topladıkları fon ile ilgili konuşan şirket CEO’su Deng Chao, hedeflerinin aslında 600 milyon dolar toplamak olduğunu ancak, meblağdan çok, zamanlamanın kendileri için daha önemli olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bir sonraki yükseliş döngüsünün henüz başındayız. Aslında bu yüzde fonu kapadık ve resmen sonalndırdık. Aslında 600 milyon dolar hedefliyorduk ama zaman da önemli. Diğer iki fonu da 2018 ve 2020’de başlatmıştık. O fonlar da döngülerin dibiydi. Biz endüstriye her zaman döngü bakış açısıyla yaklaştık. Bir projeye yatırım yapacaksak buna döngüye göre karar veriyoruz. Seçerken bundan sonra hayatına devam edip edemeyeceğine ya da o döngüden sağlıklı çıkıp çıkamayacağına göre karar veriyoruz Şu anda yatırım yapmak için en doğru zamanlardan biri… ”

2014’te Ethereum yatırımı…

Şu anda yönetimi altında 1 milyar dolarlık varlık bulunan HashKey, ilk iki fonunda da 100 milyon dolar toplamıştı. HashKey Group ayrıca 2014 yılında Ethereum yatırımı yapmış ve bu anlamda en erken yatırım yapan şirketlerden biri olmuştu.

Şirketin yatırım yöneticisi olan Xiao Xiao da, yaptığı değerlendirmede HashKey’in odaklandığı projelerin Ethereum, Polygon ve diğer 2. katman projeleri olduğunu dile getirdi.

Yorum Bırak